Sant Jordi amb Gràfiques Alzamora (Testimonials)

21.04.2023

 

Des d’Axxon connectem el talent amb les empreses. Per donar a conèixer part de la nostra experiència i mètodes de treball, donem veu a algunes de les empreses que confien en el nostre equip, com ara Alzamora Gràfiques.

 

Gràfiques Alzamora és una empresa referent en el sector de les Arts Gràfiques i, seguint amb el seu lema “imprimim amb passió” ofereixen serveis d’impressió de llibres, bosses, etiquetes, catàlegs i prospectes. Dins del seu recorregut, la relació de Gràfiques Alzamora i Axxon és llarga, amb més de 20 anys treballant plegades.

 

Amb motiu de la diada de Sant Jordi, parlem amb l’Anna Almirall, Directora de Gràfiques Alzamora, per remarcar el valor de la seva feina com a empresa editora de llibres.

 

 

  • Com descriuries la relació de Gràfiques Alzamora amb Axxon? Com us ajuda el nostre equip en el dia a dia?

La relació amb Axxon sempre ha sigut molt positiva, des del inicis. Tenen un equip molt professional que ens ajuda a buscar els millors perfils  per a la nostra organització.

 

  • Quin tipus de perfils s’han confiat a Axxon al llarg del temps ja sigui per a posicions temporals com per a posicions permanents?

Doncs, Gràfiques Alzamora sempre ha confiat en Axxon per qualsevol tipus candidat i/o posició. La nostra empresa necessita perfils molt diferents i Axxon sempre ha respòs en tots ells.

 

  • Què és el que més es valora del nostre servei? I en concret del procés de selecció?

El que més valoro del vostre servei és el nivell de coneixement que teniu de la nostra empresa. Sabeu quins candidats encaixen més amb nosaltres i amb la manera que tenim de treballar.

 

  •   Com viviu la diada de Sant Jordi des de Gràfiques Alzamora?

La Diada de Sant Jordi és un dia molt especial crec que per a tothom i també per nosaltres donat que la impressió de llibres significa una part importat de la nostra activitat. Aquest any, a més, hem fet un petit obsequi per a tots els nostres clients i es tracta d’un petit sobre que dins hi ha un punt de llibre amb uns icones que representen la llegenda.

 

  • Amb quina frase descriuries Axxon?

Per a nosaltres Axxon és confiança.

 

  • Per acabar... t’atreviries a recomanar-nos un llibre per aquest  Sant Jordi 2023?

Quant a política recomanaria "La última conversa" de l'editorial Lapislàtzuli feta entre Jordi Pujol i Ko Tazawa. De la mateixa editorial i com a poesia, "Exercicis d'una mà insomne" d'Antonina Canyelles. Pel que fa a coneixements del país "El pirineu oblidat" de Brau Edicions, fotografies de Kim Castells i Text de Albert Villaró. I com a llibre històric "Imatge i Poesia" de Margarida Casacuberta i Aitor Quiney d'Úrsula Llibres